• Sıkça Sorulan Sorular
 • 0(216) 643 00 60
 • en yakın eczane EN YAKIN ECZANE
nutraxin eczanelerde Eczanelerde

Yazın Sağlıklı Kilo Verme İpuçları

Yazın sağlıklı bir şekilde kilo vermek mümkün. Yazın sağlıklı bir şekilde kilo vermenin çeşitli yollarını makalemizden öğrenebilirsiniz.

Yaz ayına daha fit bir vücut ile girmek isteyen insanlar, nasıl kilo verilir sorusuna yanıt aramaktadır. Günümüzde kilo vermek için pek çok farklı yöntem uygulansa da, bu noktada en önemli şey sağlıklı bir şekilde kilo verebilmektir.  Sağlıklı kilo vermek, doğru beslenme düzenlerinin uygulanması ve düzenli egzersizlerin yapılması ile kolay hale gelmektedir.  Sağlıklı ve bilinçli bir şekilde kilo kaybetmek ve istediğiniz gibi bir vücuda kavuşmak istiyorsanız, bazı hususlara dikkat etmeniz oldukça önemlidir. Aksi halde kilo verseniz dahi vücudunuz sıkılaşmaz, sağlığınız bozulur ve cilt sorunları yaşarsınız.

Sağlıklı kilo verme, en iyi sonuç veren zayıflama yöntemidir. Zira bu yöntemde vücut zorlanmamakta, aksine vücut sağlığı olumlu etkilenmektedir. Daha sağlıklı ve sıkı bir şekilde yaz ayına girmek için mutlaka sağlıklı kilo verme yönteminden faydalanmanız gerekir.

Nasıl Sağlıklı Kilo Verilir?

Sağlıklı kilo verme; sağlıklı yiyeceklerin tüketilmesi, zorlayıcı egzersizlerden uzak durulması ve bunun gibi bazı püf noktalara dikkat edilmesi ile mümkün hale gelebilmektedir. Sağlıklı bir şekilde kilo vermek istiyorsanız, aşağıdaki listeye göz atabilirsiniz.

 1. Günde en az 2 litre su içmeye özen göstermelisiniz.
 2. Antioksidan ve lif içeren gıdalara sofranızda yer vermelisiniz.
 3. Kilo verirken vücudunuzun sıkı olması için egzersiz yapmalısınız.
 4. 3 ana, 2 ara öğün olmak üzere toplamda 5 öğün beslenmeli ve herhangi bir öğünü atlamamalısınız.
 5. Yeşil sebzeleri bolca tüketmelisiniz.
 6. Zararlı alışkanlıklardan uzak durmalı ve yağ tüketimini minimum düzeyde tutmalısınız.
 7. Akşam saat 6’dan sonra yemek yememelisiniz.
 8. Düzenli ve yeterli uyumalısınız. Zira az uyuyan ve geç uyuyan bireylerin kilo verem süreci çok daha yavaş olmaktadır.
 9. Aldığınız kaloriye dikkat etmeli ancak çok düşük kalorili besinler tüketmemelisiniz.
 10. Her gün 2 bardak şekersiz kahve tüketerek metabolizmanızı hızlandırmalısınız.

Yukarıda da görülebildiği gibi nasıl kilo verilir sorusuna verilebilecek pek çok yanıt bulunmaktadır. Belirtilen hususlara dikkat ederseniz, herhangi bir katı diyete gerek kalmadan hızlı ve sağlıklı bir şekilde kilo verebilir ve yaz ayına istediğiniz vücutla girebilirsiniz.

 

 

YAZIYI OKUYANLAR BU YAZILARI DA OKUDU