• Sıkça Sorulan Sorular
  • 0(216) 643 00 60
  • en yakın eczane EN YAKIN ECZANE
nutraxin eczanelerde Eczanelerde

Biota Ar-Ge Merkezi Ve Laboratuvarları

AR-GE

Biota AR-GE Laboratuvarları kozmetik, dermokozmetik ve takviye edici gıda alanında faaliyet gösteren, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından onaylı bir AR-GE Merkezidir.

Merkezimiz bünyesinde alanında uzman kişiler çalışmaktadır. Bunlar arasında kimya ve gıda mühendisleri, kimyager, botanik uzmanı, moleküler biyolog gibi değişik meslek gruplarından uzmanlar bulunmaktadır. Türkiye’nin önde gelen üniversitelerindeki akademisyenlerden oluşan Bilim Kurulumuz AR-GE Merkezimize düzenli olarak hizmet vermektedir. AR-GE Merkezimizde bulunan Medikal Departmanımız klinik çalışmaları, etkinlik ve güvenlilik test süreçlerini yürütmektedir. Tüm ruhsatlandırma faaliyetleri de AR-GE Merkezi bünyesinde yürütülmektedir.

Biota AR-GE Merkezi 800 m2 lik alanda altı adet bağımsız laboratuvar ile hizmet vermektedir. Hücre Kültürü Laboratuvarı, Bitki Araştırma Merkezi, Kozmetik Ürün Geliştirme Laboratuvarı, Gıda Takviyesi Laboratuvarı, Enstrümental Analiz Laboratuvarı, Ambalaj Ar-Ge Laboratuvarı ve Ürün Performans Laboratuvarları bulunmaktadır. Cihaz ve donanım açısından gelişmiş bir alt yapıya sahip olan Ar-Ge merkezinde bulunan analitik cihazlar arasında HPLC-MS-MS, GC-MS, moleküler biyoloji alanında Real Time PCR, DNA-RNA protein görüntüleme sistemi gibi cihazlar mevcuttur.

TÜBİTAK projeleri, üniversitelerle ortak işbirlikleri ile yeni ürün geliştirme çalışmaları bu merkezde yapılmaktadır. Uluslararası dergilerde bilimsel yayınlar, kongrelerde posterler ve sözlü sunumlar merkezimiz tarafından gerçekleştirilmektedir.


Biota Laboratuvarları AR-GE Ödülü

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Bilim ve Teknoloji Genel Müdürlüğü tarafından 20-21 Aralık 2017 tarihinde Ankara’da düzenlenen 6. Özel sektör ar-ge ve tasarım merkezleri zirvesi’nde

“Biota Bitkisel ilaç ve Kozmetik şirketi Türkiye’deki AR-GE merkezleri arasında sektöründe en yoğun AR-GE harcaması yapan şirket ödülü almıştır.”