• Online Yardım
  • Sıkça Sorulan Sorular
  • 0(216) 643 00 60
  • EN YAKIN ECZANE
Sadece Eczanelerde

İyi Yaşam Rehberi

Glukozamin Nedir? Ne İçin Kullanılır?

Eklem ağrılarınızı hafifletmek ve mide rahatsızlıklarını iyileşmesine yardımcı olabilmek için Glukozamin bileşiğinin vücutta yeteri miktarda olması yararlı olacaktır. En kolay şekilde hangi besinlerden elde edilir ve faydaları nelerdir?

Glukozamin, kronik rahatsızlık olan eklem ağrılarının çözümü olarak vücudumuzun ihtiyaç duyduğu bir bileşiktir. Eklem rahatsızlıklarının yanı sıra bağırsak ve mide sağlığında da önemli bir rol oynamaktadır. Glukozamin eksikliğini ortadan kaldırarak bu problemlerin hafifletilmesi sağlanabilir.

Yaşam kalitesini aşağıya çeken diz ağrıları, bağırsak ve mide problemleri, yapılacak her eylemi zorlaştırmakta ya da engellemektedir. Günlük yaşantıda ağrılara sebep olan kıkırdak dokusunun beslenmesi ve kemik ağrılarının ortadan kalkması için gereklidir. Tabiki eklem ağrılarını bulunan herkesin glukozamin takviyesi kullanması şart değildir. Ancak ağrılarınız hafiflemiyor ise dışarıdan glukozamin takviyesi kullanmak tedavi edici bir kaynak olabilir. Ağrıların dışında kemik erimesi ve kireçlenme gibi diğer hastalıkların da tedavisine yardımcı olur. 

Glukozamin Hangi Besinlerden Elde Edilir?

Glukozamin gıda takviyesi doğal yollardan alınması çok kolay olmayan bir bileşiktir. Çoğunlukla yengeç, karides, ıstakoz gibi erişmesi kolay ve ucuz olmayan kabuklu deniz canlılarından elde edilir. Doğal olarak birçok besinde bulunmadığı için, gıda takviyesi olarak alınması çok daha yaygındır. Glukozamin takviyesinde standart bir kullanım miktarı yoktur. Takviyeyi kullanacak kişi, ne amaçla kullandığına bağlı olarak uzman bir doktor görüşü ile buna karar vermesi en etkin faydayı sağlamış olacaktır. Çünkü yanlış ve fazla kullanımı faydadan çok zarar sağlayabilir. 

Gıda takviyelerinin ve vitamin alımlarının en önemli konusu ise alınacak ürünün sağlığa zarar veren kimyasal bileşenler içermemesidir. Nutraxin’in özel olarak üretmiş olduğu ve içerisinde glukozamin takviyesi bulunan Artroflex ürününe göz atarak, içeriğini detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz. Gıda takviyelerinin Türkiye’deki en güvenilir markası olan Nutraxin, Biota Laboratuvarları’nda yoğun çalışmalar ve testler sonucunda sentetik madde içermeyen bileşenler ile üretilm yapmaktadır.

YAZIYI OKUYANLAR BU YAZILARI DA OKUDU

sporcular-icin-kolajen-takviyeleri

Sporcular İçin Kolajen Takviyeleri Neden Gereklidir?

Son yıllarda pek çok kişinin merak etmeye başladığı kolajen takviyeleri, gündelik hayatta olduğu gibi spor hayatında da farklı faydalar sunuyor. Alınacak olan kaliteli bir kolajen takviyesi ile özellikle güçlü, esnek tendon ve yüksek performansa destek olunabiliyor. Böylelikle spor hayatında çok daha iyi bir deneyim elde etmek mümkün hale geliyor.

Şeytan Pençesi

Şeytan Pençesi

Latince Adı: Harpagophytum procumbens

İngilizce Adı: Devil’s Claw

Familyası: Pedaliaceae

Sporun Eklem Sağlığı ve Eklem Ağrıları Üzerindeki Olumlu Etkileri

Hareketlerimizi sağlayan kas-iskelet sisteminin hareket merkezi eklemlerdir. Üç yüzün üzerinde eklemimiz bulunmaktadır. Şekilleri farklıdır. Yapı itibariyle, eklem zarı olan ve olmayanlar olarak iki gruba ayırılır.

spor-yaparken-kolajen-kullanmanin-faydalari

Spor Yaparken Kolajen Kullanımın Faydaları

Spor yapmak her yaş grubunun sağlıklı yaşam sürmesi için önem taşır. Spor yaparak daha sağlıklı bir bedene sahip olmak mümkündür. Dengeli beslenme ve sporu bir arada götüren kişilerin daha sağlıklı ve uzun bir yaşam sürdüğü de bilimsel olarak kanıtlanmış bir durumdur. Spor yapan birçok kişi ilgilendiği spor dalına yönelik beslenme aritmisine sahiptir, doğal besinlerin yanı sıra takviye besin ve vitaminlerle de spor sürecini desteklemektedir. 

eklem-agrisina-karsi-egzersizler

Eklem Ağrısı Çekenler İçin Sağlıklı Egzersizler

Eklem ağrıları günlük hayatımızı olumsuz etkileyen bir rahatsızlıktır. Bütün hayatı ve psikolojiyi etkileyerek kişiye olumsuz etkiler bırakır. Hareket kabiliyetinde kısıtlamalar meydana getirir. Hareketsiz yaşam, fazla kilolar ve ilerleyen yaş eklem sağlığında olumsuz etkiler bırakarak ağrılara ve hareket kısıtlanmalarına neden olabilir.