• Sıkça Sorulan Sorular
  • 0(216) 643 00 60
  • en yakın eczane EN YAKIN ECZANE
nutraxin eczanelerde Eczanelerde

Glukozamin Nedir? Ne İçin Kullanılır?

Eklem ağrılarınızı hafifletmek ve mide rahatsızlıklarını iyileşmesine yardımcı olabilmek için Glukozamin bileşiğinin vücutta yeteri miktarda olması yararlı olacaktır. En kolay şekilde hangi besinlerden elde edilir ve faydaları nelerdir?

Glukozamin, kronik rahatsızlık olan eklem ağrılarının çözümü olarak vücudumuzun ihtiyaç duyduğu bir bileşiktir. Eklem rahatsızlıklarının yanı sıra bağırsak ve mide sağlığında da önemli bir rol oynamaktadır. Glukozamin eksikliğini ortadan kaldırarak bu problemlerin hafifletilmesi sağlanabilir.

Yaşam kalitesini aşağıya çeken diz ağrıları, bağırsak ve mide problemleri, yapılacak her eylemi zorlaştırmakta ya da engellemektedir. Günlük yaşantıda ağrılara sebep olan kıkırdak dokusunun beslenmesi ve kemik ağrılarının ortadan kalkması için gereklidir. Tabiki eklem ağrılarını bulunan herkesin glukozamin takviyesi kullanması şart değildir. Ancak ağrılarınız hafiflemiyor ise dışarıdan glukozamin takviyesi kullanmak tedavi edici bir kaynak olabilir. Ağrıların dışında kemik erimesi ve kireçlenme gibi diğer hastalıkların da tedavisine yardımcı olur. 

Glukozamin Hangi Besinlerden Elde Edilir?

Glukozamin gıda takviyesi doğal yollardan alınması çok kolay olmayan bir bileşiktir. Çoğunlukla yengeç, karides, ıstakoz gibi erişmesi kolay ve ucuz olmayan kabuklu deniz canlılarından elde edilir. Doğal olarak birçok besinde bulunmadığı için, gıda takviyesi olarak alınması çok daha yaygındır. Glukozamin takviyesinde standart bir kullanım miktarı yoktur. Takviyeyi kullanacak kişi, ne amaçla kullandığına bağlı olarak uzman bir doktor görüşü ile buna karar vermesi en etkin faydayı sağlamış olacaktır. Çünkü yanlış ve fazla kullanımı faydadan çok zarar sağlayabilir. 

Gıda takviyelerinin ve vitamin alımlarının en önemli konusu ise alınacak ürünün sağlığa zarar veren kimyasal bileşenler içermemesidir. Nutraxin’in özel olarak üretmiş olduğu ve içerisinde glukozamin takviyesi bulunan Artroflex ürününe göz atarak, içeriğini detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz. Gıda takviyelerinin Türkiye’deki en güvenilir markası olan Nutraxin, Biota Laboratuvarları’nda yoğun çalışmalar ve testler sonucunda sentetik madde içermeyen bileşenler ile üretilm yapmaktadır.

YAZIYI OKUYANLAR BU YAZILARI DA OKUDU