• Sıkça Sorulan Sorular
  • 0(216) 643 00 60
  • en yakın eczane EN YAKIN ECZANE
nutraxin eczanelerde Eczanelerde

Yumuşak Saçlara Sahip Olmanın Yolları

Saçlarınızı yumuşak ve pürüzsüz bir görünüme kavuşturarak ve parlak saçlara sahip olmak istiyor fakat bu konuda doğru ipuçlarına ihtiyaç duyuyorsanız doğru yerdesiniz! Dolaşıklık, kabarma ve elektriklenme gibi can sıkıcı problemleri ortadan kaldırmanın ve adeta ipek gibi yumuşacık saçlara sahip olmanın birçok yolu bulunuyor. İşte yumuşak, parlak ve pürüzsüz saçlara sahip olmanın yolları!

Saçlarınızı Nasıl Yıkadığınız Çok Önemli

Saçlarınızı sıklıkla ve sıcak suyla yıkamak nem kaybına yol açabilir. En sık iki günde bir yıkanmalı ve durulanma ılık ya da soğuk suyla yapılmalıdır. Saç yapınıza uygun biçimde bir saç kremi kullanmak da unutulmamalıdır. Örneğin kıvırcık ya da hasar gören saçlar, daha fazla neme ihtiyaç duyar. Bu nedenle saçların yumuşak yapısını koruması için durulanmayan saç kremlerini de tercih edebilirsiniz.

Kullandığınız Saç Ürünlerine Dikkat Edin

Sülfat gibi kimyasal içerikler barındıran saç bakım ürünleri saç derisinin doğal yollarla ürettiği yağları uzaklaştırır ve saçın nem dengesini bozabilir. Bu nedenle doğal içerikli bitkisel bakım ürünlerini tercih etmek saçların uzun süreli olarak yumuşak kalmasını sağlar. Eğer saçlarınız hassas yapıdaysa sağlıklı saçlar için özel olarak üretilen doğal şampuanları gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

Islak Saçlarınıza Hassas Davranın

Güçlü saçların sırrı olarak söylenebilen bir uygulama! Saçlarınız ıslak haldeyken tarama işlemini geniş dişli taraklarla yapmalısınız ve tarama işlemine saç uçlarından başlamalısınız. Eğer saçlarınızın taranmamasından şikayetçiyseniz, durulanmayan saç bakım kremlerini tercih edebilirsiniz.

Saç Bakım Kremi Kullanmayı İhmal Etmeyin

Saç yapınıza uygun nitelikte bir saç kremi kullanımı, saçlarınızın ihtiyaç duyduğu nem desteğini sağlar. Böylelikle hayal ettiğiniz ipeksi yumuşaklığı yakalamanız kolaylaşır. Saçları canlı ve parlak göstermenin yolları arasında duş esnasında doğal içerikli saç kreminin saçta birkaç dakika bekletilmesi ve daha sonra durulanması bulunur. Böylelikle saçlarınızın doğal ışıltısını ve yumuşaklığını koruyabilirsiniz. Duştan çıktıktan sonra saçlarınızı daha kolay tarayabilir ve kolaylıkla şekillendirebilirsiniz.

Tüm bunların yanında Nutraxin Biotin ürünü, içerisindeki Biotin sayesinde saçların korunmasına katkıda bulunur. Siz de saç sağlığınızı önemsiyor ve her açıdan desteklemek istiyorsanız gönül rahatlığıyla Nutraxin Biotin ürününü kullanabilirsiniz!

 

YAZIYI OKUYANLAR BU YAZILARI DA OKUDU