• Online Yardım
 • Sıkça Sorulan Sorular
 • 0(216) 643 00 60
 • EN YAKIN ECZANE
Eczanelerde

İyi Yaşam Rehberi

Çocuklarda Bağışıklık Sistemini Desteklemenin Yolları

Bağışıklık sistemini erkenden güçlendirmenin hayatımız boyunca etkisi büyük. Peki çocuklarımızda bağışıklık sistemini nasıl destekleyebiliriz? Cevabı içeriğimizde!

Kış aylarının gelmesi ile birlikte salgın hastalıklar ciddi oranda artış göstermektedir. Bu süreçlerde yetişkinler bir yana çocuklar etkilenmektedir. Çocukların yetişkinlere göre daha kolay bir şekilde hasta olmalarının en önemli sebeplerinden bir tanesi bağışıklık sistemlerinin zayıf olmasıdır. Her ne kadar doğal ürünler ve düzenli olarak beslenseler dahi takviye gıdalar tüketmedikleri takdirde bağışıklıkları yeteri kadar güçlenmeyerek dışarıdan gelen zararlı mikroplara karşın vücutları koruma sağlayamazlar. Son dönemlerde uzmanlar tarafından tavsiye edilen ve içeriğindeki etken maddeleri tamamen doğal içerikli olan Nutraxin ile çocuklarınızın bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlayabilirsiniz.

Covid-19 salgını çocuklar içinde tehlikeli olan bir salgın hastalık türüdür. Okulların açılması ve özellikle kış sezonunun başlaması ile birlikte çocukların bu süreçleri daha sağlıklı bir şekilde atlatabilmelerini sağlamak için ebeveynler çocukların bağışıklık sistemlerini ne şekilde güçlendireceklerini araştırırlar. Çocukların bağışıklık sistemlerini güçlendirmenin yolları şu şekildedir;

 • Bağışıklığın güçlendirilmesi için öncelik olarak çocukların mutlaka düzenli beslenmeleri gerekir. Düzensiz beslenmeler çocukların sağlığını derinden etkiler.
 • Çocuklar abur cubur ürünlerine düşkün olurlar. Ancak arka planda bağışıklığın bozulmasına neden olan abur cubur yerine kuruyemiş bağışıklığın güçlenmesinde etkin rol oynar.
 • Covid-19 süreçleri ile ilgili çocuklar bilgilendirilerek el yıkama alışkanlığını elde etmesini sağlayarak zararlı etkenlerden korunmasını sağlayabilirsiniz.
 • Çocuklar için ihtiyaç duyulan Omega-3 ve diğer vitaminler bağışıklığın güçlenmesini sağlar. Nutraxin, çocukların alması gereken vitaminleri içeriğinde barındırır ve daha sağlıklı olmalarını sağlar. Sizlerde çocuklarınız için düzenli olarak Nutraxin kullanımına başlayabilirsiniz.

Nutraxin Çocuklar İçin Faydaları Nelerdir?

Bağışıklık sisteminin güçlenmesi için önemli rol oynayan Nutraxinin çocuklar için faydaları şu şekildedir;

 • İçeriğine bulunan magnezyum minerali çocuklarda var olan yorgunluğun azalmasına yardımcı olarak daha enerjik yapıda olmalarını sağlar.
 • Düzenli kullanımda kemiklerin korunmasına ve kas sistemlerinin fonksiyonlarına katkıda bulunur.
 • C vitamini, D vitamini ve çinko çocukların düzenli olarak alması gereken vitaminlerdir. Nutraxin içerisinde keçi boynuzu, Afrika sardunyası gibi önemli bitkileri barındırmasından dolayı çocukların günlük vitamin ihtiyaçlarını karşılar.
 • Çocukların daha enerjik ve daha sağlıklı olması için sizlerde düzenli olarak Nutraxin kullanımına başlayabilirsiniz.

 

 

YAZIYI OKUYANLAR BU YAZILARI DA OKUDU