• Sıkça Sorulan Sorular
  • 0(216) 643 00 60
  • en yakın eczane EN YAKIN ECZANE
nutraxin eczanelerde Eczanelerde

Saçlarınıza Canlı Görünüm Kazandırmanın 3 Kolay Yolu

Sönük ve hacimsiz gözüken saçlardan birçok kişi şikayetçidir. Bazı günler ne yaparsanız yapın saçlarınız hayalinizdeki gibi ışıltılı ve dolgun görünmeyebilir. Bu duruma stres, hava koşulları ya da çevresel birçok faktör sebep olabilir. Diğer yandan saçlarınızın doğal yapısı, istediğiniz hacimli görünüme engel olabilecek bir yapıda olabilir. Bu durum özellikle ince telli saçlı kişiler için geçerli olabilir. Güçlü saçlar için ne yapılmalı? sorunun cevabı ve saçlarınızın canlı görünüm kazanmasını sağlayacak öneriler için yazımızın devamını okuyabilirsiniz!

Bitkisel Şampuanla Nemlendirin

Saçlarınızı canlandırma işine öncelikle iyi bir nemlendirici şampuan kullanarak başlayın. Şampuan seçiminizde saç yapınıza uygun ürünler seçmekte özenli olun çünkü dikkatsiz biçimde kullanılan bakım ürünleri uzun vadede saçların yağ ve nem dengesini bozabilir. Saç sorununuzla ilgili üretilen bir bakım ürünü kullandığınızdan emin olun, bu nedenle tüm etiketleri özenli bir şekilde okuyun.

İçeriğinde kimyasal maddeler barındıran bakım ürünlerinden kaçınınız. Kimyasal maddelerin saçlarınız için asıl yapacağı şey, zamanla yıpratmak ve kalıcı hasarlar bırakmaktır. Saçlarınızın ihtiyacı olan bakıma yönelik şampuan kullanımı her bir saç telindeki nemi tutarak saçların nemlenmesine katkıda bulunacaktır.

Derinlemesine Nemlendirme Bakımı

Saç yapınıza uygun nitelikteki bakım ürününü kullanmaya başladıktan sonraki ilk adımınız derinlemesine nemlendirme bakımı olmalıdır. Bu bakımın düzenli aralıklarla saçlara uygulanması saç sağlığı için önemli yer tutar. Nemlendirici bakımın bir süre saç üzerinde bekletilmesi, saçların bakım süresince tüm protein ve yağları emmesi için oldukça gereklidir. Sağlıklı saçlar için ne yapmalı? Diye soruyorsanız; bu tarz bakımlar saçlarınızın ipeksi bir doku kazanmasına ve canlı görünümüne katkıda bulunur.

Kaçınılması Gerekenler

Yüksek ısıda fön ve saç şekillendirici gibi ürünlerin uzun süreli kullanımı saçlarınızın kurumasına sebep olabilir. Saç kurutma makinesinin kullanılacağı durumlarda, mümkünse en düşük ısı tercih edilmelidir. Saçların doğal bir biçimde kurumaya bırakılması ise yapılabilecek en iyi şeydir.

 

YAZIYI OKUYANLAR BU YAZILARI DA OKUDU