• Sıkça Sorulan Sorular
  • 0(216) 643 00 60
  • en yakın eczane EN YAKIN ECZANE
nutraxin eczanelerde Eczanelerde

Kusti Hindi Nedir?

Kusti Hindi nedir, ne için kullanılır? Detaylar için içeriğimize göz atabilirsiniz.

Kusti Hindi adı verilen ve Doğu Asya topraklarında yetişen bir ağaçtan elde edilen bu bitki, yoğun olarak Çin’de görülmektedir. Her mevsim yaprakları bulunan ve mevsim geçişlerinden etkilenmeyen Kusti Hindi, tüm vücuda iyi gelen ve vücudu iyileştiren son derece şifalı bir bitkidir. Bu bitkinin diğer bir ismi “Öd Ağacı”dır.

Kusti Hindi koku yapımında ve tıpta kullanılan, bağışıklık güçlendirici bir bitki olarak tanınmaktadır. Doğru ve düzenli bir şekilde kullanıldığında vücuttaki mikropların atılmasını destekleyen Kusti Hindi, günümüzde modern tıpta da tercih edilebilmektedir. Yağ ve toz olarak kullanılabilir.

Kusti Hindi Nasıl Kullanılmalıdır?

Kusti Hindi genellikle yağ ve toz halinde tüketilmektedir. Bal veya pekmez ilaveleriyle tadı daha yumuşak ve güzel hale getirilen bu bitki, çay olarak tüketilmek için fazla acıdır, bu nedenle tercih edilmez. Ayrıca düzenli ilaç kullananlar veya kronik rahatsızlığı olanlar, kullanmadan önce doktora başvurmalıdır. Hoş bir kokuya sahip olması nedeniyle Kusti Hindi, oda kokusu olarak da tercih edilir ve tütsü olarak yakılır. Maske olarak kullanıldığında ise leke ve ölü derileri yok ederek ferah bir cilt elde edilmesine yardımcı olur. Ayrıca içerisine Kusti Hindi konulan burun damlaları kullanılarak burun tıkanıklığı giderilebilir.

 

YAZIYI OKUYANLAR BU YAZILARI DA OKUDU