• Online Yardım
  • Sıkça Sorulan Sorular
  • 0(216) 643 00 60
  • EN YAKIN ECZANE
Sadece Eczanelerde

İyi Yaşam Rehberi

Spor Yaparken Kolajen Kullanımın Faydaları

Spor yapmak her yaş grubunun sağlıklı yaşam sürmesi için önem taşır. Spor yaparak daha sağlıklı bir bedene sahip olmak mümkündür. Dengeli beslenme ve sporu bir arada götüren kişilerin daha sağlıklı ve uzun bir yaşam sürdüğü de bilimsel olarak kanıtlanmış bir durumdur. Spor yapan birçok kişi ilgilendiği spor dalına yönelik beslenme aritmisine sahiptir, doğal besinlerin yanı sıra takviye besin ve vitaminlerle de spor sürecini desteklemektedir. 

Kolajen Nedir?

Kolajen insanların vücutlarında ki dokuların arasında barınan ve bu dokuların kuvvetlenmesin de rol oynayan proteine verilen isimdir. Cilde esneklik kazandırmak, eklem ve tendonları korumakta büyük rol oynamaktadır. Vücudumuzda yer alan proteinlerin 3/1’ini kolajenler oluşturmaktadır.

Kolajen Kullanımının Spora Faydası Nedir?

Kolajenin en önemli özelliği vücuttaki kaslar, eklemler ve tendonlar arası yapışkan bir görev görmesidir. Hangi sporu yapıyor olursanız olun yaptığınız sporda kaslarınız ve eklem yerleriniz çalışacaktır bu sebepten ötürü kolajenin vücutta yarattığı yapışkanlık yaptığınız sporu destekleyici niteliği taşımaktadır.

Spor yaparken kolajen kullanımı bütün aşamalar doğru gerçekleştirildiği takdirde kilo vermeye de olanak sağlamaktadır. Düzenli spor yapılırsa, dengeli beslenilirse ve bu süreç kolajen ile desteklenirse kilo vermek daha kolay hale dönüşecektir. 

Kolajenin esneklik verme yapısından kaynaklı hem kilo verip hem de cildinizin genç kalmasını sağlamakta kolajenkullanımıyla mümkündür.

Düzgün Bir Vücut Postürüne Sahip Olmak İçin Ne Yapmak Gerekir? 

Düzgün bir vücut postürüne sahip olabilmek için sadece diyet yapmak yeterli değildir. Diyeti desteklemek için spor, sporu desteklemek içinde kolajen takviyesi kullanmak önemlidir. Kolajen kullanılmadığı takdirde yapılan spor sonucu dokuların altında gizlenen hücreler harekete geçeceği için eklem ağrıları ve bir takım farklı ağrılara sebep olacaktır ancak kolajen kullanarak dokuların altında ki hücrelerin yenilenmesine ve güçlenmesine olanak sağlayıp eklem ağrılarından kurtulmanız mümkündür.

Kolajen ile Zinde Bir Bedene Sahip Olunabilir Mi?

Kolajen ile zinde bir bedene sahip olmak mümkündür. Vücudun ihtiyaç duyduğu dinamizmi bedene sağlamaktadır. Nutraxin kolajen ile bedene ihtiyaç duyduğu temel yapı taşı olan proteini vererek bedeni zinde tutabilirsiniz.

YAZIYI OKUYANLAR BU ÜRÜNLERİ İNCELEDİ

YAZIYI OKUYANLAR BU YAZILARI DA OKUDU

Kolajen Nedir, Kolajenin Faydaları Nelerdir?

Kolajen, vücutta bulunan bir aminoasit olarak bilinmektedir. Kökeni Yunanca da “glu” yani yapıştırıcı anlamına gelen kolajen, vücudun bir arada tutulmasını sağlayan, dayanıklılığı artıran ve cilde esneklik kazandıran en önemli proteinlerden biridir. Birbiri üzerine sarılmış olan üç adet alfa zincirinden meydana gelmektedir. Vücudun her yerinde bulunan bir protein olan kolajen, yaşlandıkça azalmaya başlamaktadır.

Balık Kolajeninin Diğer Kolajenlerden Farkı Ne?

Kolajen Nedir ?

Kolajen, insan vücudunda en çok bulunan proteindir. Vücutta canlılığı ve esnekliği sağlayan kolajen aynı zamanda yıpranan dokuları yenileme özelliğine de sahiptir. Kolajen ile eklem ağrısı, tendon kopması, kıkırdak erimesi veya cilt kırışması gibi durumlar onarılabilmektedir.

kolajenin-vucuttaki-gorevleri-nelerdir

Kolajenin Vücuttaki Görevleri Nelerdir?

Kolajen vücuttaki hareket taşlarının yapı taşı olan proteine verilen isimdir. Kemik, kıkırdak, lif ve eklemlerin arasında dolgu görevi yapar. Kolajenin vücuttaki temel amacı dokulara destek sağlayarak güçlenmesine sağlamak ve cilt üzerindeki esnekliği arttırmaktır.

Vücudumuzun doğal kolajen üretimi 20’li yaşlardan sonra her yıl ortalama yüzde 1-1.5 oranında azalmakta olduğu bilimsel olarak açıklanmıştır. Cildin 20’li yaşlardan sonra esnekliğini kaybetmemesi için kolajen takviyesi almak gerekmektedir.

kolajen-eksikliginin-sonuclari

Kolajen Eksikliği Nelere Neden Olur? Kolajen Eksikliğinin Belirtileri Nelerdir?

Kolajen vücudun tüm organ ve bağ dokusunu bir arada tutan, cildi kırışıklıklardan ve yaşlanmadan koruyan bir maddedir. Kolajen üretimi vücudu eklem hastalıklarından, mat ve cansız bir ciltten, selüloitten ve kırışıklıktan korur. Saçların, tırnakların, dişlerin sağlıklı olmasını sağlar.