• Sıkça Sorulan Sorular
  • 0(216) 643 00 60
  • en yakın eczane EN YAKIN ECZANE
nutraxin eczanelerde Eczanelerde

Propolis Mucizesi Nedir? Propolis Nasıl Kullanılır?

Propolis nasıl kullanılır ve vücudumuza ne gibi etkileri vardır?

Propolis Mucizesi Nedir? Propolis Nasıl Kullanılır? 

Polen, arı sütü ve propolis gibi arı ürünlerinin insan sağlığı ve beslenmesi gibi birçok amaç için kullanıldığını biliyoruz. Peki Propolis nedir? Özellikle son yıllarda yapılan çalışmalar neticesinde en az bal kadar yararlı olduğu kanıtlanmış olan propolisin, içeriği ve etkileri belirlenip kullanım alanlarında artış sağlanmaya başlanmıştır. Londra’da resmi ilaç olarak listelenmiş olan propolis, anti-bakteriyel özelliğinden dolayı Avrupa’da önem kazanmıştır. İnsan sağlığı açısından alınması gerekli olan 22 bileşeni içermesinden dolayı önem kazanmış bir üründür. Aslında propolisin kimyasal bileşiminde 300’den fazla doğal bileşik bulunduğunu söyleyen bilim insanları, propolisin dünyada bilinen en güçlü antioksidanlar arasında yer alabileceğini de belirtiyorlar. 

Propolis Ne İşe Yarar?

Güçlü bir antioksidan olduğu bilinen ve sağlığa bu denli faydası olan propolis nasıl kullanılır ve propolis ne işe yarar? Günümüzde propolisin ağız spreyi, boğaz pastilleri, gargara ve kremlerde kullanıldığı bilinmektedir. Propolis faydaları bakımından oldukça zengin olduğu bilinen bir üründür. 

Propolis Kullanımı

Sağlık açısından pek çok faydası bulunan propolis nasıl kullanılır? Oldukça geniş bir kullanım alanına sahip olan Propolis, her türlü şekilde kullanılmasına uygun olarak üretilmektedir. Tablet, pastil, ağız spreyleri, diş macunu, şampuan gibi pek çok kullanım alanı ve şekli bulunan propolis, genel olarak damla şeklindedir ve günlük damlalar olarak kullanılır. 7’den 70’e her yaş için kullanımı uygundur.

YAZIYI OKUYANLAR BU YAZILARI DA OKUDU