HAKKIMIZDA

Biota Laboratuarları Hakkında

Biota Laboratuarları kurulduğu günden itibaren bitki uzmanlığıyla geliştirdiği ürünler ile dünya markaları yaratma hedefinde hızla ilerlemekte, sağlık ve güzellik sorunlarına etkin ve uzun vadeli bitkisel çözümler üretmektedir.

İnovatif, kalitesi ve etkinliği kanıtlanmış, gücünü doğadan alan ürünler geliştirmeyi amaçlayan Biota Laboratuarları bulunduğu pazarlarda lider, dünyada da kabul gören markalara sahiptir.

Biota Laboratuarları tarafından üretilen ürünler, Türkiye’nin seçkin üniversiteleri ile ortaklaşa yürütülen klinik testlerin ardından, dünyanın önde gelen enstitüsü Dermatest ve Pavia Üniversitesi  tarafından yapılan klinik testlerle de  etkinlik ve güvenirlik testlerinden geçmektedir. 

Yenilikçi ürünleriyle sağlık ve güzelliği bir arada sunan Biota Laboratuarları, doğanın sınırsız yararını sunduğu farklı bitkileri sentezleyerek en son teknolojiyi titizlikle bir araya getiriyor.

3.200’ü endemik olmak üzere 10.000 kadar bitki türü ile dünyanın en zengin floralarından birine sahip olan ve Anadolu’nun bu muhteşem gücünü insan sağlığının kullanımına sunan Biota Laboratuarları,ürünlerini geçmişten günümüze gelen bilgi birikiminin yüksek teknolojiyle birleşmesi sonucu başta ABD, Brezilya, Almanya, Polonya, Azerbaycan olmak üzere dünyanın dört bir yanındaki tüketicilerle buluşturuyor.

Biota Laboratuarları, BIODER, BIOXCIN, NUTRAXIN ve BIOBABY Türkiye çapında 24.000’den fazla eczanede yer alırken, BIOBLAS, BIOMEN, COLOR&MORE, RESTOREX ve BIONEM markaları ile hipermarketlerden, zincir mağazalara ve parfümerilere kadar binlerce noktada satışa sunuluyor.

Her kesimden tüketicinin farklı ihtiyaçlarına, farklı satış noktalarında çözüm götüren Biota Laboratuarları tamamen bitkisel ve doğal çözüm sunarak sektörde liderliğini koruyor.

Ürünlerinin kalitesinde ve faaliyetlerinin her aşamasında mükemmeli yakalamayı hedefleyen Biota Laboratuarları, bilimsel tabanlı AR-GE çalışmaları ile teknoloji ve doğayı buluşturarak tüketicilerin çeşitli beklenti ve ihtiyaçlarına yönelik çözümler sunuyor.

Her ay yaklaşık 3000’in üzerinde deney yapılan AR-GE laboratuvarlarında çalışma prensipleri “bitkisellik”, “buluşçuluk” ve “inovasyon”dan oluşuyor.

Tüm ürünlerini uzun süren AR-GE çalışmaları sonucunda piyasaya sunan Biota Laboratuarları, AR-GE çalışmalarına her yıl 3 milyon Euro ayırıyor. Bu sayede, henüz kullanılmayan pek çok endemik bitkinin insan sağlığı ve güzelliği üzerindeki etkilerinin de araştırılması hedefleniyor.

 

Neden Nutraxin?

Nutraxin’in en önemli misyonu kalitedir. Dünya’nın en iyi hammadde sağlayıcılarından sağlanan yüksek kaliteli hammaddeler Biota Bitki Araştırma Merkezi’nde kalite kontrol testine tabi tutulur. Kalite kontrol laboratuvarından onay alındıktan sonra GMP koşullarında üretim yapılır.

·      Alanında uzman bilim adamları tarafından geliştirilmiş formüller

Ürünler içerisinde bitki tozu yerine standardize edilmiş ekstraktların ( bitki özleri) kullanımı

·      Yutmayı kolaylaştırıcı ideal kapsül boyutu

·      BIOTA’nın bitki uzmanlığı ve kalite kontrol gücü

İlgili komitelerce belirlenen günlük alınması önerilen uygun  ideal kombine formülasyonlar

·      Kalite yönetim sistemi ve sertifikalarına sahip 35.000 metrekarelik üretim tesisinde, GMP ( İyi Üretim Uygulamaları) standartlarına uygun olarak üretim

·      Dünyaca ünlü hammadde tedarikçileri ile işbirliği

·      Tüm ürünlerde son kullanım tarihinde dahi  %100 etiket güvencesi

·      Non-GMO (Genetik olarak modifiye edilmemiş ürünler)

·      Tüm ürünlerde aktiflerin etkinliğini ışığa,ısıya ve neme karşı koruyacak olan amber renkli cam şişe kullanımı

 

 

 

Nutraxin Endemik Bitkileri Koruyor

Nutraxin, ürünlerinin satışından elde edilen gelirlerinin bir kısmını Türkiyenin hazinesi endemik bitkilerin korunmasına yönelik çalışmalar yürüten B'iota Vakfı'na bağışlıyor.  Endemik bitki; bulunduğu bölgenin ekolojik şartları yüzünden yalnızca belirli bölgede yetişen, dünyanın başka yerinde yetişme ihtimali olmayan, yöreye özgü bitki türüdür.

BIOTA Laboratuvarları tarafından eğitimi desteklemek, bitkisel araştırmalara yönelik çalışmalara katkı sağlamak, doğal çevreyi korumak ve toplumda çevre bilincini geliştirmek amacıyla 7 Şubat 2008 tarihinde BIOTA Vakfı kurulmuştur.

Cilt ve saç bakımı ile ilgili sorunlara çözüm getiren markalara sahip BIOTA Laboratuvarları gücünü Anadolu'da yetişen bitkilerden almaktadır. Toplumsal sorumluluğu vizyonu olarak gören BIOTA Laboratuvarları Anadolu'nun en değerli doğal hazinelerinden endemik bitki zenginliğinin korunmasına özel önem vermektedir.

Ana faaliyet alanı eğitim ve çevre olan BIOTA Vakfı toplumsal sorumluluk bilinciyle faaliyetlerini düzenlemektedir.

Eğitimde kişilere fırsat eşitliği sağlayarak eğitim desteği vermeyi amaçlayan BIOTA Vakfı başarılı ve maddi desteğe ihtiyacı olan üniversite öğrencilerine karşılıksız burs vermektedir.

Biyolojik çeşitlilik yönünden zengin olan ülkemizde bitkilerin korunması, çevre bilincinin geliştirilmesi ve bitkisel araştırmaların desteklenmesi BIOTA Vakfının öncelikleri arasında yer almakta, bu bağlamda her ilde bir botanik bahçesi kurmak üzere çalışmalarına devam etmektedir.